Wraz z wdrożeniem nowej linii suszarek laboratoryjnych z grawitacyjnym i wymuszonym obiegiem powietrza Easyline powiększył się znacząco nasz park maszynowy.

Dzięki nowym inwestycjom zwiększą się możliwości produkcji nie tylko nowych sterylizatorów na suche gorące powietrze, ale także komór laminarnych bezpiecznej pracy mikrobiologicznej.

Nasza największa inwestycja obejmuje zakup wykrawarki laserowej Trumpf 3030 o powierzchni cięcia 3000 x 1500 mm i dokładności od 0,1 mm, z możliwością cięcia stali czarnej, nierdzewnej oraz aluminium.

Dwa wymienne stoły zwiększają wydajność cięcia nawet o 70%. Jakość wykonanych detali jest nieporównywalna do innych metody wykrawania elementów.

Wycinarka laserowa Trumpf

Kolejnym, równie ważnym zakupem jest prasa krawędziowa Metallkraft – do gięcia elementów metalowych. Nacisk 60 ton, wizualizacja 3d giętych elementów oraz automatyczny dobór narzędzi gwarantują jakość i pełną powtarzalność elementów.

Rozbudowa parku maszynowego pozwoliła nam przejąć kontrolę nad większością procesów technologicznych związanych z wytwarzaniem naszych produktów. Przełożyło się to na szybszą realizację zleceń i krótszy termin oczekiwania na loże z przepływem laminarnym i suszarki laboratoryjne.

Zakupione maszyny  oraz nowo zatrudnieni konstruktorzy w dziale projektowym znacznie przyspieszyli pracę nad wdrażaniem nowych produktów oraz realizacją nietypowych zleceń.

Prasa krawędziowa

Jako uzupełnienie parku maszynowego dostarczono system przypawania sworzni gwintowanych Soyer, obsadzania nitonakrętek Gesipa, linię do cięcia rur i profili, stanowiska spawalnicze TIG i MIG Lincoln Electric.

Mamy nadzieję, że poczynione inwestycję pozwolą nam ugruntować pozycję lidera w produkcji komór laminarnych w Polsce oraz zwiększyć eksport naszych produktów na światowe rynki.

Proces cięcia laserem