Komory laminarne z pionowym przepływem

1. CICHA PRACA

Komfortową pracę gwarantują cichobieżne, elektronicznie sterowane wentylatory typu EC, a specjalnie zaprojektowany system dystrybucji powietrza wewnątrz zapewnia równomierny przepływ.

2. EASYTOUCH – DOTYKOWY PANEL STEROWANIA

Dla zwiększenia komfortu każda z funkcji uruchamiana jest za pomocą dedykowanego przycisku, natomiast menu jest dostępne w wielu językach.
Sterowanie komorą jest możliwe nawet w rękawiczkach, a piktogramy i jasne wskazówki na ekranie ułatwiają obsługę.
więcej informacji

3. NISKIE ZUŻYCIE ENERGII

Zastosowanie najnowocześniejszych wentylatorów EC oraz energooszczędnego oświetlenia zmniejszyło pobór prądu o 76% w trybie pracy.
Zużycie prądu w komorze K700 podczas pracy bez oświetlenia wynosi 19 W, natomiast w modelu K1000 – 28W, co jest jednym z najlepszych wyników w branży.

4. ŚWIETLÓWKA UV 15 WAT

Zamontowana świetlówka UV o mocy 15W gwarantuje dezynfekcję wnętrza komory, zapewniając jałowe warunki pracy.
Istnieje możliwość zaprogramowania czasu pracy świetlówki UV do 9 godzin 50 minut, po zakończeniu procesu świetlówka wyłącza się automatycznie. Standardowo komory wyposażone są w licznik czasu pracy świetlówki UV.

5. ROZMIARY KOMÓR OD 50 CM, AŻ DO 160 CM

Komory serii K standardowo produkowane są w szerokościach od 50 cm – (dla modelu K500) do 160 cm (dla modelu K1600).
Na życzenie klienta nasz dział projektowy może wykonać dowolne modyfikacje, nie tylko wymiarów, ale także funkcjonalności, według przesłanych wytycznych.

6. FILTR HEPA 99,995% DLA MPPS

Zamontowane najwyższej jakości filtry HEPA, sprawdzane we własnym laboratorium badawczym dają gwarancję odpowiedniej czystości powietrza i środowiska pracy.
Komora posiada system monitorujący czas pracy filtra HEPA pozwalający kontrolować jego skuteczność.


Komora laminarna S 100 (PCR)

Komora laminarna o szerokości 1000 mm. Komory serii S PCR stwarzają sterylne warunki dla obrabianego materiału, zalecane są do pracy z próbkami które nie stanowią zagrożenia mikrobiologicznego szczególnie wykorzystywane przy badaniach DNA.

Komora laminarna K 500

Jest to najmniejsza wersja komory produktowej w firmie Alpina, dedykowana dla aptek, spełnia wymogi dla sporządzania leków recepturowych.

Komora laminarna K 700

Komora laminarna o szerokości 700 mm, posiada kontrolę prędkości przepływu powietrza przez czujnik lub system napięcia voltowego z możliwością korekcji +/- 10% przez użytkownika. Komora wyposażona w cichobieżne wentylatory.

Komora laminarna K 1000

Komora laminarna o szerokości 1000 mm, posiada kontrolę prędkości przepływu powietrza przez czujnik lub system napięcia voltowego z możliwością korekcji +/- 10% przez użytkownika. Komora wyposażona w cichobieżne wentylatory.

Komora laminarna K 1300

Komora laminarna o szerokości 1300 mm, posiada kontrolę prędkości przepływu powietrza przez czujnik lub system napięcia voltowego z możliwością korekcji +/- 10% przez użytkownika. Komora wyposażona w cichobieżne wentylatory.

Komora laminarna K 1600

Komora laminarna o szerokości 1600 mm, posiada kontrolę prędkości przepływu powietrza przez czujnik lub system napięcia voltowego z możliwością korekcji +/- 10% przez użytkownika. Komora wyposażona w cichobieżne wentylatory.

Podstawy pod komory laminarne

Dedykowane stoliki pod komory laminarne dla serii K, S i H pozwalają na komfortową pracę jako samodzielne stanowisko.